Bimser Çözüm, 2014 Yılı Sektörel Performans Değerlendirme Ödülünü Kazandı

 • Bizim Kocaeli
 • Doğu Marmara Bölgesindeki başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde düzenlenen ödül töreninde 17 firma ödül aldı.

  2014 YILINDA 110 FİRMA KATILDI Ödül programında ilk konuşmacı olan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Bu organizasyonumuz 7 yıl önce başladı. 2008 yılında 80 firma ile ilkini düzenlediğimiz etkinliğimiz 2011 yılından itibaren artarak devam etti. 2014 yılında 110 firmaya ulaştık. Bu organizasyonumuzda Sektör Performans Değerlendirme’ye başvuran firmalarımızı 7 kategoride değerlendiriyoruz. Bu kategoriler ise şunlar; Verimlilik, İstihdam, Yenilikçilik ve Markalaşma, Finansal sonuçlar, Dış Ticaret, Topluma katkı ve Çevre, son olarakta Çalışanların Geliştirilmesi ve Bilinçlendirilmesi” dedi.

  TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ KOCAELİ’DİR Zeytinoğlu’ndan sonra konuşan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ile birlikte bugün Kocaeli’nde 24 saattir beraberim. Bizlere bir çok müjdeler verdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bunları kendisi anlatacaktır. Türkiye demek Kocaeli demektir. Ben Türkiye’nin bir çok iline gidiyorum, burası kadar sanayileşme yok. Türkiye’nin göz bebeği Kocaeli’dir. Siz sanayicilerimizin katkılarıyla buralara kadar gelinmiştir” dedi.

  SAYAYİCİLERİ KUTLADI Hisarcıklıoğlu’ndan sonra konuşma yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Sayın Hisarcıklıoğlu bana Kocaeli’ni sorardı. Bakıyorum da benden önce Kocaeli’ni çok iyi tanımış. Kendisine teşekkür ediyorum. Kocaeli’nin sanayisinin gelişmesine katkı sağlayan sanayicilerimizi kutluyorum. Kocaeli Sanayi Odası’nı böylesine güzel bir organizasyondan dolayı da tebrik ediyorum” dedi.

  BAKAN IŞIK MÜJDE VERDİ Programda konuşma yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Doğu Marmara Bölgesindeki başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde; PwC Türkiye, Doğu Marmara ABİGEM A.Ş., Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve CNN Türk işbirliğinde düzenlenen bu güzel programdan dolayı her birine teşekkür ediyorum. Kocaeli’ndeki sanayicilerimizin her türlü sıkıntılarını bizler değerlendiriyoruz ve bu sıkıntılarını da anında çözüyoruz. Sizler bizlere sorunlarınızı söyleyin, bizler hükümet olarak gerekeni yaparız. Kocaeli’nde duble yol yapımlarının ihalesi yapıldı. Ayrıca Hersek’te yapılmakta olan köprümüz devam ediyor ve 2015 Aralık ayında kısmet olursa hep birlikte geçeceğiz” dedi.

  16 ÖDÜL VERİLDİ Doğu Marmara Bölgesi’ndeki başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde; PwC Türkiye, Doğu Marmara ABİGEM A.Ş., Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve CNN Türk işbirliğinde düzenlenen 2014 Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme Ödülleri sahiplerine verildi.

  KİMLER ÖDÜL ALDI?
  (Ağaç, Ağaç Ürünleri ve Mobilya Sanayi Sektörü) Sarp İnşaat Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Sakarya) Genel Müdür Aybars Ekşioğlu Ödülü SATSO YK Başkanı Mahmut Kösemusul tarafından verildibr
  (Bilgisayar, Elekrikli Teçhizat, Elektronik Optik ve Yazılım Ürünleri Sanayi Sektörü) BİMSER Çözüm Yazılım Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Babalık’a Düzce T.B. YK Başkanı Nurettin Karslıoğlu verdi, Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret Ananom Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuğrul Tekbulut’a Akyazı T.B. Başkanı Ali Şener Bayraktar verdi
  (Gıda Sanayi Sektörü) Namet Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yön. Kur. Üyesi Özcan Albak’a TOBB YK BŞK. YRD. Halim Mete verdi.
  (Kimya Sanayi Sektörü) RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünleri İlaç ve Makine Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Reşat Ultav’a TOBB İkiz Kuleler A.Ş YK Başkanı Erdoğan Özegen tarafından verildi.
  (makine Sanayi Sektörü) İ.C.M. Makine ve Mühendislik Limited Şirketi Fabrika Müdürü Devrim Deniz’e KOTO YK Başkan Yrd. Zihni Yılmaz tarafından verildi.
  (Metal Sanayi Sektörü) EU Rotray Metal Kablo Taşıma ve Elektrik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Fabrika Müdürü Yetkin Özdemir’e Yalova TSO YK Başkanı Tahsin Becan tarafından verildi.
  Componenta Dökümcülük Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Hazine Direktörü Sibel Binici’ye TOBB Başkan Yrd. Çamur Ali Kopuz tarafından verildi.
  (Petrol ve Petrol ürünleri Sanayi Sektörü) Aygaz Anonim Şirketi Genel Müdür Yrd. Ali Kızılkaya’ya Körfez T.O YK Başkanı Mustafa Efe tarafından verildi.
  (Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektörü) Pimtaş Plastik İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Ömer Bilal Serdaroğlu’na Gebze T.O. YK Başkanı Nail Çiler tarafından verildi.
  (Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektörü) Güneri Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yön. Kur. Başkanı Ahmet Bayraktar’a KOÜ. Rektörü Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üni. Rektörü Haluk Görgün tarafından verildi.
  (Yapı ve Yapı Malzemeleri Sanayi Sektörü) Nuh Çimento Sanayi Anonim Şirketi Genel Müdürü Mehmet Hayrettin Şener’e AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek tarafından verildi
  (Büyük Ölçekli Kuruluş) İmteks Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Erdinç Koyunsev’e Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından verildi.
  (Büyüklük) Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Genel Müdürü Hüsnü Bayraktar’a KBB. Başkan Vekili Zekeriya Özak tarafından verildi
  (Büyük Ölçekli Kuruluş) Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yön. Kur. Başkanı Hayrettin Çaycı’ya T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından verildi.
  Güçsan Plastik Kalıp Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yön. Kur. Başkanı Zihni Özcan’a yine T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından verildi. Daha sonra ödül alanlarla toplu fotoğraf çekildi ve yemek yenildikten sonra program sona erdi.

  Kaynak: Bizim Kocaeli (bizimkocaeli.com)