QDMS kullanmak bankadan para çekmek kadar kolay!

 • Şirket Profili

  hayat-kimya Sektör: Kimya Lokasyon: Kocaeli

  Müşteri Görüşü

  QDMS’i 6 ay gibi kısa bir sürede tüm modülleri ile devreye aldık. Bize göre QDMS kullanmak bankadan para çekmek kadar kolay. Kurmak ve kullanmakta zorlandığımız bir modül olmadı. Bimser Çözüm’ün en güçlü yönlerinden biri iyi bir problem çözücü ekibinin olması diyebilirim.
  Author's imageSerkan SeyhanKalite Yönetim Sistemi Şefi
 • QDMS – Hayat Kimya Başarı Hikayesi

  Faaliyet Alanı

  Hayat Kimya 1986 yılında İstanbul Yenibosna’da deterjan üretimi ile üretim hayatına başladı. Bingo ve Test markalarıyla tüketicisi ile buluşan kurum daha sonra Molfix, Molped, Joly, Evony, Papia, Familya, Focus markalarıyla büyük bir ivme yakaladı. Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren tesisleri ile Hayat Kimya, her geçen yıl yeni bir ülkede yeni tesisler açarak faliyetlerine devam etmektedir.

  Problem

  Şirketimiz sürekli yenilenen ve büyüyen dinamik bir yapıda olduğundan proseslerimizin dokümanlarla güvence altına alınması ve mevcut dokümanlarında revizyon ihtiyacı ortaya çıkmaktaydı. Ayrıca bu dinamik yapıda ortaya çıkan düzeltici ve önleyici faaliyetlerin çokluğu da kayıt ve takip sorunlarını ortaya çıkarıyordu. Denetim, DÖF ve doküman işlemlerimiz bölümümüzü adete evrak çöplüğü haline getirmişti. Özellikle dokümanların onaylanmaları ve dağıtımları ciddi vakit alıyor. Bazen dokümanları imza ve ya dağıtım aşamalarında kaybolduğu da oluyordu. Hedefimiz ilk olarak doküman kargaşasını önlemekti. QDMS’in pratik, sade ve çözüm odaklı yaklaşımını farkettiğimiz de derhal çalışmalara başladık ve umduğumuz sonuçları kısa sürede aldık.

  Çözüm

  Bimser Çözüm ekibinin konularına hakim ve özverili bir tutum sergilediklerini görmek bize program konusunda öncelikle güven verdi. Daha sonra sistemi incelediğimizde, sistemin yalın uygulamalarının getirdiği pratik çözümler sayesinde tesislerimizde birçok kalite yönetim problemimizi etkin yönetebileceğimizi farketttik.

  Tecrübeler

  QDMS Kullanmak Bankadan Para Çekmek Kadar Kolay! BİMSER’e web adresinden ulaştık. Projenin bize sunduğu en büyük fayda 14.000 civarındaki dokümanlarımızın onay, dağıtım, gözden geçirme, iptal ve revizyon işlemlerini disipline etmesi oldu. QDMS’i 6 ay gibi kısa bir sürede tüm modülleri ile devreye aldık. Bize göre QDMS kullanmak bankadan para çekmek kadar kolay. Kurmak ve kullanmakta zorlandığımız bir modül olmadı. Bimser Çözüm’ün en güçlü yönlerinden biri iyi bir problem çözücü ekibinin olması diyebilirim. 7 yıllık BİMSER tecrübemiz bizim için başarılarla geçti. Özellikle; İran, Cezayir, Mısır, Bulgaristan, Rusya gibi yurtdışı lokasyonlarımızın kalite yönetim sistemi kurulumlarında QDMS bizim can simidimiz oldu.

  Yeni İş Birlikleri

  Bimser Çözüm’ün diğer ürünlerini uygulayıp kullanmayı düşünür, diğer departman yöneticilerine Bimser Çözüm’ü öneririm.