Survivor Projesinin süreçleri eBA’da hayat buldu!

 • Şirket Profili

  acunmedya Sektör: Medya Lokasyon: İstanbul

  Müşteri Görüşü

  eBA kullanmaya başladığımız günden beri değişen ihtiyaçlarımıza göre şekillenmeye ve gelişme devam eden bir platform olarak şirketimiz bünyesinde varlığını sürdürmektedir.
  Author's imageElif Tunçer KarabaySistem Tasarım ve Takip Müdürü
 • eBA – Acun Medya Başarı Hikayesi

  Faaliyet Alanı

  Acun Medya 20 Aralık 2004 tarihinde kurulmuş, medya sektöründe hizmet veren bir kurumdur. Hayata geçirdiği yarışma programlarını Türkiye’de büyük kanallarda yayınlamakta iken 2013 yılında TV 8 kanalını bünyesine katarak tüm programlarını artık kendi kanalında yayımlama başlamış ve TV 8 kanalını Türkiye’nin en çok izlenen kanalı yapmak üzere yola çıkmıştır. 2015 yılının Nisan ayı itibari ile bu hedefini gerçekleştirmiştir.

  Problem

  Acun Medya TV 8’i bünyesine katmasına ek olarak birçok lokasyonda çok büyük projeleri yönetmeye devam etmiştir. Bu denli büyüyen bir kurum olarak sürekli sahada çalışan personel ihtiyaçlarını merkez ofislerden karşılayabilmek için bir talep ve takip sistemine ihtiyaç duymuştur. Özellikle Dominik Cumhuriyeti’nde çekimleri gerçekleşen Survivor projesinin finans ayağının Türkiye’den takip edilebilmesi için bir sistem arayışına gidilmiştir.

  Çözüm

  Kullanıcı dostu, kullanımı pratik aynı zamanda mobil ara yüzleri mevcut olan eBA ile ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimizi tespit ettik. Şirketimizin büyümesi ve farklı lokasyonlar da devam eden projelerimizi ortak bir platformdan takip edebilmek üzere iş akışları ve veri depolama üzerine incelediğimiz sistemlerde arasında, kullanıcı dostu, kullanımı pratik aynı zamanda mobil ara yüzleri mevcut olan eBA ile ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimizi tespit ettik.

  Tecrübeler

  Survivor Projesinin süreçleri eBA’da hayat buldu! Bimser Çözüm’den tavsiye üzerine haberdar olduk, eBA’nın ihtiyaçlarımızı karşılayacağına olan güvenimiz ile yola çıktık. 2014 Ocak ayında eBA implementasyonu gerçekleştirdik ve süreçlerimizi oluşturmaya başladık, Acun Medya’da öncelikle süreçlerin prosedürlerinin yazılması için tüm departmanların direktörlerinden oluşan bir kurul kurduk ve ilk olarak mevcutta işleyen sistemi tüm işleyişi ile belirledik. Ardından sistemden beklentimizi ve akışların tasarlanması sürecine geçtik. 2014 Ocak ayın eBA serüvenimize başlarken ilk olarak konu başlığımız Satın Alma Süreci ve İş Avansı Süreci idi. Bu noktada Nacsoft Yazılım Çözüm ortağımız olarak süreçlerimizin yapılandırılmasında bize destek verdi. 2014 Mayıs ayında Satın Alma ve İş Avanası Süreçlerinin kullanımına başladık, ancak 2015 Ocak itibari ile toplamda eBA da 35 Sürecimiz, buna bağlı olarak 40 farklı raporumuz ve doküman yönetimimiz bulunmaktadır. Buna ek olarak formları ve eBA arayüzünü 3 farklı dilde kullanmaktayız. Satın Alma Süreçlerimizi özelleştirip konu odaklı hale getirdik bu nokta 11 adet satın alma formumuz, 6 adet Mali işler ile ilgili süreçlerimiz bulunmaktadır. İnsan Kaynakları modülümüzün geliştirilmesinde Mersus çözüm ortağımız olarak bize destek vermiş ve süreç sayımızı 9’a yükseltmiştir. Şirketimiz için en önemli adım Survivor süreçlerimiz olmuştur, Survivor formlarımız Türkçe, İngilizce ve İspanyolca olarak sisteme giriş yapan kullanıcıya göre değişiklik gösterip 3 farklı dilde kullanılmaktadır. eBA mali olarak ciddi bir meblağda kâra geçmemizi sağladı. eBA kullanmaya başladığımız günden beri değişen ihtiyaçlarımıza göre şekillenmeye ve gelişme devam eden bir platform olarak şirketimiz bünyesinde varlığını sürdürmektedir. Gelinen son noktada şirketimizde eBA kullanmayan tek bir personelimiz bile kalmamış ve eBA’nın sağlamış olduğu kontrol mekanizması şuanda tüm faturalarımız eBAdan giriliyor yönetim onayını alıp Logo’ya aktarılıyor. Bu şekilde mali olarak ciddi bir meblağda kâra geçmemizi sağlamıştır.