Müşteri Görüşleri

Müşterilerimiz Hakkımızda Ne Diyor

 • GENPA A.Ş.
  Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Bilgi Sistemleri Müdürü Özalp Ahmet TIK diyor ki; GENPA, Türkiye distribütörü olduğu Nokia ve Samsung cep telefonları ve aksesuarlarının toptan/perakende satış ve dağıtımının yanı sıra Turkcell işbirliğiyle Apple iPhone, iPad ve aksesuarlarının ithalatı, toptan/perakende satış, dağıtım ve teknik servis hizmetini vermektedir. Genpatech markası altında zincir mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren GENPA; Turkcell distribütörü olarak Turkcell kampanya telefonlarının dağıtımı, Turkcell kontör satışı, SIM Kart ve Yedek SIM Kart satışı hizmetini de vermektedir. Çok geniş yelpazede hizmet vermekte olan bir şirket olarak süreçlerin ölçümlenmesi ve kontrol altına alınması çok büyük önem arzetmektedir. Sistemsel hale getirilerek ölçümleme işleminin yapılabilmesi için yapılan araştırmalarda çoğunluğu yabancı olmak üzere bir dizi çözüm incelenmiş ve gerek yerli bir çözüm olması gerekse görsel modelleme kapasitesinin yanısıra, entegrasyon ve geliştirmeye açık yapısı ile eBA kullanımına karar verilmiştir. Yaklaşık 2 senelik zaman zarfında e-posta ortamlarında yürütülen onay süreçleri üzerinde çalışılmış ve yukarıda faaliyet gösterilen alanların tamamında Finans, Muhasebe, Pazarlama, Lojistik, Crm, Hukuk fonksiyonları için 20’den fazla süreç elektronik ortama taşınmıştır. En büyük yararı sürecin neresinde olduğunuzu tek bir hareket ile görebilmek ve takılan süreçlerdeki alarm sistemidir. Geliştiriciler açısında ise bir sürecin elektronik ortama taşınma periyodunu ¾ oranda azaltarak adam/gün maliyetlerinde ciddi tasarruflar sağlamıştır. Bir hizmet’de satıştan daha çok satış sonrası hizmetin önemli olduğu düşünülürse Bimser Genpa’dan gelen istekleri vakit kaybetmeden cevaplayarak süreçlerin önünü açmakta ve firmalara vermiş olduğu geliştirme ortamı ile iç kaynak kullanımı sağlamasında maliyet ve en önemlisi hız avantajı yaratmaktadır. Dış uygulamalardan süreç tetikleme fonksiyonu ürünün en önemli özelliklerinden biri olup eBA dışında şirketin işleyişini sağlamakta olan diğer uygulamalar içindeki süreçlerde çift yönlü olarak eBA ile konuşabilmektedir. Günümüzde mobil ortamlarının önemi aşikardır. eBA vermekte olduğu mobil ortam desteği ile de süreçlerin mobil cihazlar üzerinden yürütülmesini sağlayabilmektedir. eBA uygulamasında hem satış hem de satış sonrası destekleri için, ayrıca yerli bir yazılımı sektöre kazandırdıklarından dolayı Bimser Çözüm’e teşekkür ediyoruz.
  ATM GROUP.
  Bilgi İşlem Müdürü Necati GÜNER diyor ki; ATM Grup olarak; 1989 yılından beri ana iştigal konusu olan otomotiv sektöründe hizmet vermeye başlayan grup şirketimiz dünyanın en seçkin markaları olan Hyundai, Nissan ve Opel ile 3 adet plazamızla sektöre yön vermekteyiz. Farklı 3 distribütör ‘un satış, servis, planlama vs. gibi kendilerine ait uygulamaları tek yazılım altında toplamakla beraber raporların bir platformdan çıkıp standart belirlemek ve farklı lokasyonlar da ki kullanıcıları genel müdürlüğümüzün belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde iş performanslarına yön verebilme açısından 2011 yılında eBA Workflow’u tercih ettik. eBA kullanıcısı olarak;Excell raporlarını ve İş gereği olan Evrakları ortadan kaldırmayı amaçladık. Evrakları dijital ortam sayesinde sistemde tutarak kaybolma riskini sıfıra indirdik. Kritik hesaplamalar gerektiren işlemleri eBA’da otomatik yaparak kullanıcıların hata yapma payını düşürmekle beraber eBA sayesinde şuan sadece yönetim birimine sunduğumuz toplamda 34 rapor ile sadece işlemlerimizi kolaylaştırmakla kalmayıp geleceğimize yön verecek kararları da bu raporlar ışığında alabiliyoruz. Eğer sizde büyüyen teknolojiye ayak uydurup şirketinizin geleceğinize yön vermek istiyorsanız Atm Grup olarak eBA kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
 • ASİL ÇELİK

  Kalite Sistem ve Planlama Kontrol Etüd Yöneticisi Bülent ÖZMEL diyor ki;

  Vasıflı Çelik Sektörünün lider konumundaki firmamız mevcut TS EN ISO 9001 ve ISO/TS 16949 ile çalışmaları süren TS EN ISO 14001 ve OHSAS 18001 sistemlerinin yönetimini sağlamak için QDMS ile tanışmamız bir yıl öncesine dayanmaktadır. Kuruluma karar vermeden önce yaptığımız fizibilite araştırmasında QDMS i tercih etmemizi sağlayan unsurların başında ISO ve TS gereksinimlerine tam anlamıyla cevap verebilmesi, ayrıca program üzerinde çeşitli özelleştirmelere imkan sağlaması ve geniş alt yapısının olmasıydı. Kullandığımız bir yıllık dönemde ise QDMS’in çok önemli diğer bir unsuru olarak sürekli gelişmesi ve çok iyi bir çözüm, destek ekibinin yanımızda olmasını gördük. Kullanım açısından QDMS yalın kullanım kolaylığı ile kolay ulaşımı açısından tüm kullanıcıların alışma dönemini hızlıca geçmelerini sağlamıştır. QDMS, doküman yönetiminden süreç yönetimi ve performans yönetimine, müşteri şikayetlerinden öneri sistemine kadar geniş modülleri çok iyi entegre ederek tam bir toplam kalite yönetimi sağlamaktadır. Ayrıca geniş raporlama seçenekleri ile analiz yapmamızı kolaylaştırmıştır. İlaveten, ERP sistemlerine entegrasyonu da programın ayrıca bir avantajıdır.

  ESEN MİKRONİZE MADEN

  Kalite Güvence Sorumlusu Vuslat METİN KÜÇÜKOĞLU diyor ki;

  Esen Mikronize Maden San. ve Tic. A.Ş. olarak QDMS Kalite Yönetim Sistemi yazılımını 2010 yılı Temmuz ayından beri kullanmaktayız.

  QDMS yazılımının faydalarından kısaca bahsedecek olursak: Doküman İşlemleri modülü ile dökümanlarımız belirlediğimiz yetkilendirmelerle daha düzenli ve kolay ulaşılabilir hale geldi.

  Aksiyon Yönetimi modülü ile periyodik olarak görevler oluşturup unutmamamız gereken işlerimizi hatırlatma yapmasını sağladık. Düzeltici Önleyici Faaliyetler modülü ile daha düzenli şekilde düzeltici önleyici faaliyet açabiliyor, yazılımdan özet rapor alabiliyoruz, dağıtım ise ms outlooktan otomatik olarak yapılıyor.

  Her ISO 9001 kalite yönetim sistemi kurulu şirketin QDMS yazılımını kullanmasını tavsiye ederim. Sistemin daha düzenli, daha kolay ulaşılabilir, daha etkin olmasını sağlıyor. Bimser Çözüm çalışanları da her türlü desteği severek veriyorlar. Yardımlarınız için, kalite yönetim sistemimizi daha çok geliştirmemizi sağladığınız için çok teşekkür ederiz.

Tüm Müşteri Görüşleri

Müşterilerimiz hakkında

 • 100
  Bizi Tercih Ediyor
 • 95
  Çözümlerimizden Memnunlar
 • 88
  Kullanım Kolaylığını Beğeniyorlar
 • 95
  Desteğimizden Memnunlar